Revize dokumentů

V běžné adresářové struktuře dochází často k problémům s verzováním dokumentů, zejména pokud dochází k práci na dokumentu více uživateli. Systém revizí dokumentů má za úkol tento problém řešit. Po nainstalování jednoduchého synchronizačního modulu (Setupsynch v [[software|Instalace software]]) v lokálním počítači uživatele je systém ISAK schopen udržovat aktuální znění dokumentu viditelné uživatelem a zároveň uchovávat všechny dřívější verze dokumentu pro případné budoucí použití.

V případě, že otevřete dokument uložený v systému ISAK a provedete jeho úpravu, systém po zavření dokumentu provede jeho uložení jako nejnovější verzi. Pokud byl dokument revidován, je řádek s dokumentem označen ikonou hodin.

Při kliknutí na volbu Revize, která se objeví při najetí myši nad daný dokument, nebo na ikonu hodin se otevře dialog, ve kterém jsou zobrazeny informace o předchozích verzích dokumentů i s datem změn a jejich autorovi. Zde je rovněž možné předchozí verze stáhnout nebo uložit do schránky Windows.

Tento dialog se používá rovněž v situacích, kdy již dříve uložený dokument potřebujete nahradit verzí uloženou v lokálním počítači nebo jiném programu (např. pokud vám protistrana zašle připomínkovanou verzi dokumentu). Nový dokument přetáhnete do dialogového okna umístěného uprostřed dialogu revize, a to např. ze složky systému Windows, Outlooku, souborového manažeru, nebo využitím klávesové zkratky CTRL+C (zkopírování dokumentu do schránky Windows) a následnou volbou CTRL+V (vložení dokumentu ze schránky Windows) v tomto okně. Dokument nahradí dříve uložený dokument, přičemž zachová jeho původní název. Systém umožňuje nekonečné množství revizí jednoho dokumentu.

POZOR!!! Dokumenty formátu .pdf, v nichž vyplňujete formulářová data nepodporují informační funkci pro oznámení jejich uzavření systému. Z tohoto důvodu je nutné před ukončením práce vyvolat otevřený synchronizační program a v řádku názvu otevřeného pdf souboru uložit takto rozpracovaná data kliknutím na Uložit. Pokud uživatel neuloží tento soubor popsaným způsobem, ztratí zapsaná data v rozpracovaném formuláři.

  • revize-dokumentu.txt
  • Poslední úprava: 22/05/2018 13:57
  • (upraveno mimo DokuWiki)