Popis nastavení JAVA po instalaci

Před prvním spuštěním informačního systému ISAK nainstalujte novou verzi programu SUN JAVA, viz Instalace software.

Zde je také možnost odinstalovat staré verze JAVA (doporučeno).

Nastavení JAVA

Otevřete nastavení Javy v ovládacích panelech nebo zde: „C:\Program Files (x86)\Java\jre7\bin\javacpl.exe“, nebo přístupem přes START - Ovládací panely - Programy - JAVA.

Volba „Temporary Internet Files“ – „Keep temporary files in my computer“ musí být nezvolena. Pokud používáte připojení do systému ISAK přes mobilní sítě (3G,GPRS) může být vhodné nechat volbu zvolenou pro rychlejší spouštění systému ISAK.

Zde doporučujeme zvolit možnost potlačit volbu automatických aktualizací Javy. Odznačte volbu „Check for Updates Automatcally“ a na druhém panelu „Do Not Check“, potvrďte Apply.

Instalace certifikátu AMI Computers

Pro správnou funkci JAVA appletů je nutné nainstalovat do Java Control panelu certifikát certifikační autority AMI Computers. Tento certifikát si stáhněte z našich stránek: http://podpora.isak.cz/files/AmiComputers.cer.

Na listu Security v Java Control Panelu zvolte volbu „Mamage Certificates…„ nebo „Certificates…“ podle verze JAVA. Dále zvolte Certificate type: Signer CA a záložku User. Klikněte na Import, pole Files of type změňte na „All Files“ a zvolte cestu k uloženému certifikátu http://podpora.isak.cz/files/AmiComputers.cer. Kliknutím na Open se certifikát nainstaluje. Stejným způsobem importujte certifikát pro Certificate type: Trusted Certificates a Secure Site CA.

Dále v záložce:

Advanced - „Perform cetifikate revocation checks on“ zvolte „Do not check“.

  • java-instalace.txt
  • Poslední úprava: 22/05/2018 13:57
  • (upraveno mimo DokuWiki)