Rozšíření možností vyhledávání

Systém ISAK umožňuje vyhledávat také metodou rozšířeného vyhledávání. Rozšířené vyhledávání využívá znaku středníku (;), vykřičníku (!) a dvojtečky (:).

Pokud uživatel ve vyhledávacím poli oddělí zadané hledané řetězce středníkem, systém automaticky omezuje výsledky vyhledávání na všechny zadané řetězce.

První zadanou část řetězce systém nejprve hledá mezi zadanými klienty, pokud klienta najde, hledá řetězec za středníkem již pouze u klientů odpovídajících prvnímu zadanému řetězci,a další slova používá pro hledání v ostatních agendách, u spisů a dokumentů pak postačuje, že nalezené řetězce odpovídají alespoň jednomu ze zadaných řetězců ve vyhledávacím poli. Tato pravidla vyhledávání lze dále upravit pomocí dalších speciálních znaků.

• v případě že mezi středníky je vykřičník (!), uzamkne se vyhledávání tak, že výsledek musí obsahovat všechny části vyhledávání a není vynecháno slovo s názvem klienta;

• v případě že mezi středníky je dvojtečka (:), uzamkne se vyhledávání tak, že výsledek vynechá slovo, podle kterého byl nalezen klient, ale v případě spisů a dokumentů musí výsledek obsahovat všechna ostatní slova.

Rychlé vyhledávání není uvedeným způsobem vyhledávání dotčeno, záleží pouze na uživateli, zda bude rozšířené vyhledávání používat.

Ve vyhledávání spisů (například při přiřazení v poště) je možné zadávat i spisovou značku AK, podle které bude spis vyhledán. Týká se klientů s mnoha aktivními spisy (více než 20 spisů/podspisů);

  • multivyhledavani.txt
  • Poslední úprava: 22/05/2018 13:57
  • (upraveno mimo DokuWiki)