Nový úkon

Kliknutím na Nový úkon v agendě Úkony můžete do této agendy zadat nový úkon.

Při zadávání úkonu je nutné správně vyplnit datum úkonu. V poli právník bude vybráno jméno přihlášeného uživatele, pokud máte nastavena příslušná práva, máte možnost vybírat i ostatní právníky. Dále je nutné vybrat klienta, spis a druh právní služby. Pokud je tento spis účtován podle advokátního tarifu, vyberte příslušný úkon ze seznamu Druh právní služby dle advokátního tarifu. Pokud je spis účtován podle advokátního tarifu a chcete pouze evidovat úkon do výkonnosti uživatele (úkon není podle advokátního tarifu fakturovatelný) neměňte pole Druh právní služby dle advokátního tarifu.

Dále zapíšete specifikaci provedené práce a vyberte odpovídající časovou hodnotu. Nejmenší časový interval je 15 minut (v evidenci systému je to hodnota 0,25). Jednotlivé přepočty se zobrazí po vybrání políčka s časem.

V jednom úkonu je možné zadat zároveň Čas úkonu a promeškaný čas, ale z důvodu přehlednosti doporučujeme tyto dvě položky rozdělit do dvou úkonů s popisem promeškaného času.

Při zadávání úkonů a vybrání klienta a spisu se nově v okně specifikace úkonu zobrazuje jazyk, ve kterém má být popis úkonu zapsán. Tento údaj se přebírá z nastavení parametrů spisu.

Při zápisu úkonu je možné vložit informaci, kdo službu objednal, nebo jinou pomocnou informaci.

Při zápisu úkonů, ve specifikaci jsou nabízeny dříve zadané texty. Systém nabízí dříve zadané texty od stejného uživatele a shodného klienta.

  • novy-ukon.txt
  • Poslední úprava: 22/05/2018 13:57
  • (upraveno mimo DokuWiki)